Na deskovce Grál jsem spolupracoval s blízkým přítelem Jaroslavem Hrbáčem od roku 2005, kdy vznikl koncept. Hra byla vytvořena pro dospělé jedince, kteří by si rádi zahráli Dračí doupě, ale už nemají čas se potkávat na celé dlouhé večery a pravidelně. Hra umožňuje různé taktizování, v průběhu oslabuje silné a posiluje slabé, je plná zvratů a dobrodružství. Dá se hrát až v šesti hráčích a je doslova napěchovaná předměty, kouzly, nestvůrami, věštbami a pastmi. Její vizuální podoba je odvozena od původního autorského originálu, který je dodnes jedinou kompletní hratelnou soustavou. V současných měsících se pracuje na plné digitalizaci a hra se tak dostane mezi více hráčů.
Herní plocha vznikala po mnoha pokusech v množství modelů, kdy se propočítávaly kombinace a možnosti pohybu a akcí jednotlivých hráčů, tak aby byl koncept vyvážen. Finální plán byl namalován na dřevěnou skládací desku. Ve vnějším kruhu se hráč pohybuje v bezpečných rovinách rodinných krbů, může nalézat předměty a zdržovat se návštěvách. Ve středním kruhu pak už číhá celá řada náhodných útoků nestvůr, hrozí ohrožení jinými hráči, jejichž koncentrace je zde nejhustší. Vnitřní kruh je pro hledání cesty ke Grálu, neobsahuje poklady, pouze množství nepřátel a skrytou cestu k vítězství.
Mým úkolem byla plná vizualizace a grafika. Zachoval jsem pro autentičnost a atmosféru triviální kresbičky předmětů na kartičkách, které jsou velmi neuměle a krásně vyprodukovány spoluautorem v triviálním softwaru. V dnešní době prošla hra dvěma rozšířeními, takže karet je k dispozici až přespříliš, tím i množství herních kombinací a náhodných setkání.
Hra je velmi proměnlivá a dynamická. Každý hráč hraje za unikátní postavu a může nalézt spoustu unikátních předmětů, které mu můžou pomoci zvítězit. Málokdy ale nejsilnější postava jen tak odkráčí domů s Grálem. Většinou se na něj vrhnou ostatní záludně ho hromadně pronásledují a postupně oslabují, dokud nepadne a pohárek jim nepřenechá.