Když jsme začali spolupracovat s klukama z Booters, zrovna chystali celou desku a měli velké plány. Naanimovali jsme toho spolu trochu víc, nějaké lyriky, ale úhelným kamenem se stala Skandinávie, se kterou měli velké plány. Skladba je docela temná, odehrávající se za Třicetileté války, kluci měli jisté nápady, tak jsem se je pokusil nějak seřadit a vytvořit nějakou linku. Nejdřív jsem ale potřeboval trochu upravit celý vizuál, který měl v tomto případě opravdu připomínat začínající dobu temna, taktéž atmosféru baroka i staré Prahy. Taktéž jsem musel zabránit dalším technickým problémům, které mi někdy přehnanými ambicemi nezřízeně protahovaly celý tvůrčí a renderovací proces. Do celého procesu navíc zasáhly přípravy Brouka pro Honzu Toužimského.
Inspirací pro klip se staly staré a mé oblíbené animované filmy Karla Zemana jako Krabat, Baron Prášil. Potřeboval jsem využívat víc atmosféru, světla, využít i starých postupů při animaci pohybu, nastudovat si díla mistrů, protože práce bylo kopa, času málo, ten se musel navíc rozložit do hledání historických rytin, ilustrací švédských uniforem, oděvů, přípravných kreseb a výtvarných podkladů.
Výraz vojáka měl být jistou lhostejností nad osudy v zemi, v praze i nad osudem svým vlastním. Jakési přehlížení morální situace ve stylu Clinta Eastwooda v Dolarové trilogii
Dalším inspiračním bodem byla výrazná vzpomínka na scénu z Pokladu na Stříbrném jezeře, kde se hlavní bandita utopí v pasti i s celým pokladem, to mi došlo jako něco, co by se v tom klipu mělo objevit, včetně výrazu vytrženého šílenství, obsese a nepříčetnosti v "Izziho" tváři.
Celá námořní scéna je poněkud děsuplná, včetně samého potopení lodi. Tady mě inspiroval Baron Prášil i mé vlastní obavy z hlubin, vln a vzpomínky na maják na ostrově Mohni ve Finském zálivu. Chtěl jsem tam tolik věcí a přitom jen jednoduše řešené, nepřekombinované. Tady se také objevuje dělená scéna, zřejmě podvědomá inspirace Eggersovým filmem Maják.